Pomůžeš mi?

9. září 2012 v 10:10 |  ° KURTBASTIAN příběh °

Pomůžeš mi?

(vypráví Kurt)"Ahoj Sebe, jak je?" zeptal jsem se Sebastiana u snídaně.
"Jo, jde to.." řekl a dál se věnoval svému podnosu s jídlem.
"Sebastiane, stalo se něco?" zeptal jsem se opatrně, když mi došlo, že má nějakou zapšklou náladu.
"Ne.."
Zase jednoslovná odpověď. "Musím na něj jít jinak.. " pomyslel jsem si a vytáhl jsem otázku, kterou jsem plánoval nechat zastrčenou hluboko v seznamu.
"Byl jsi včera u toho psychologa?" zeptal jsem se tiše a Sebastian na mě konečně pohlédl. Jeho zelené oči dnes měly jemný nádech do modra. I jeho vlasy byli dokonalé, jako vždy.
"Jo, je to skvělý chlap. Celkem se mi ulevilo." odpověděl a na tváři se mu objevil slabý úsměv.
"Tak to jsem rád a můžu se zeptat, o čem jste mluvili?" začal jsem opatrně a když jsem se na Sebastiana podíval, viděl jsem, jak se celé jeho tělo napjalo.
"Víš Kurte, myslím, že jednou příjde chvíle, kdy ti to rád řeknu, ale teď ještě ne, promiň.." když se odmlčel, natáhl svou ruku k mé a stiskl ji.
"Dobře.." řekl jsem a usmál se na něj.
"Mohli bychom se zase kouknout na nějaký film. Venku stejně prší.." řekl najednou Sebastian. "Jasně, a na jaký film?" zeptal jsem se nadšeně, protože mě jeho nabídka potěšila. "Nevím, ale osobně bych dal přednost nějaké komedii.." dodal a usmál se.
"Tak až dojíš přijď ke mně." řekl a odešel.
Naházel jsem do sebe jídlo a vrátil se do pokoje. Opláchl jsem si obličej, vyčistil zuby, zdokonalil tak už dokonalé vlasy a vyšel z pokoje."Pojď dál.." odzvalo se, když jsem zaklepal na dveře.
"Tak jsem tu zas.." nesměle jsem se usmál a rozhlédl se po pokoji.
"Pojď posaď se." Řekl Sebastian a ukázal na svou postel.
"Máš to tu moc pěkně zařízený.." řekl jsem, když Sebastian vybíral film.
"Jo, děkuji. Pochvala od někoho, jako ty potěší." řekl a zasmál se.
"Cože?" nechápavě jsem do něj šťouchnul.
"Rozhlédl ses někdy u sebe? Máš vkus, všichni to říkají a hoky si od tebe nechávají poradit, co si vzít na rande. Přiznej se Kurte. Máš větší vliv než modni policie." zasmál se Sebastian a pak se na mě nadšeně otočil.
"Může být Kamarád taky rád?" zeptal se a na tváři se mu objevil přidrzlý úsměv.
"Proč ne.." odpověděl jsem a opřel jsem se o čelo postele.
"Pojď blíž, ať na to taky vidíš. Jestli se mě teda neštítíš." řekl Sebastian a tak nějak zvláštně se na mě podíval. V tom pohledu bylo něco jiného. Něco zoufalého. Rozhodl jsem se to neřešit a jen dodal. "Jasně, že se tě štítím.." a se smíchem jsem se posunul blíž k němu.
Venku se pomalu stmívalo. Neměl jsem rád to období podzim, zima. I když jsem miloval listí v parku a ty barvy podzimu, nebo tu nevinnou bílou a modrou v zimě, nenáviděl jsem, že už ve čtyři odpoledne se stmívalo.
Sebastian, který seděl vedle mě se pořád něčemu smál. Kolikrát mi to nedalo, a musel jsem se taky pousmát. Asi v polovině filmu se na mě poznamenala únava, nedostatek spánku a přítmí v pokoji. Než jsem si stihl cokoliv uvědomit, zavřel jsem oči a usnul.


(vypráví Sebastian)"Tak tuhle scénu mám nejraději.." řekl jsem a zasmál jsem se.
"Kurte?" zeptal jsem se po chvíli, když mladík vedle mě neodpověděl, ani se nezasmál.
Bože on usnul. Řekl jsem si v duchu a mé srdce se usmálo. Byl jako andílek. Jeho vlasy, jindy tak dokonale upravené, teď po pramínkách ztráceli svůj tvar.
Zastavil jsem film a zaklapl notebook. Ikdyž bylo teprve něco po páté, rozhodl jsem se Kurta nechat spát.
Odešel jsem do sprchy a užíval jsem si pocit uvolnění, který mi každodenně přinášela horká sprcha. Když jsem konečně vylezl ze sprchy, oblékl jsem si plátěné kalhoty a volné šedé triko a vrátil se zpět do pokoje.
Musel jsem se pousmát. Kurt mezi tím, co jsem byl v koupelně změnil svou pozici. Už nebyl nepřirozeně zkroucený, ale ležel volně na kraji postele. Rozhodl jsem se, že si po dlouhé době něco přečtu. Nebyl jsem ještě tak unavený, abych šel zpát. Vytáhl jsem z poličky první knížku, která se mi dostala pod ruku a začal jsem číst. Pochvíli jsem ucítil ruku, která se mi ovinula okolo pasu. Byl to Kurt, samozřejmě. Ze spánku se usmíval a klidně oddechoval. Odhrnul jsem mu vlasy z čela a než jsem se nadál, jeho ruku okolo pasu vystřídala jeho hlava. Chvíli jsem nehnutě ležel, skoro jsem se bál nadechnout. Kurtova tvář na mé hrudi byla příjemná. Bylo to to, co jsem nikdy nezažil. Najednou jsem se cítil o spoustu věcí ochuzený. O motýlky v břiše, které jsem ucítil, když mě Kurt ze spaní objal.
Odložil jsem knihu, protože mi bylo jasné, že už bych ji stejně nevnímal. Chvíli jsem jen tak pozoroval Kurta. Byl vážně dokonalý. Jeho téměř průsvitně bílá pleť,nebo jeho hnědé vlasy, které na slunci měli zlatý nádech, jeho dokonalý úsměv a ty pomněnkově modré oči. Pokaždé, když jsem se do nich zadíval, připadal jsem si jako v nebi.
Věděl jsem, že pokud chci s Kurtem zůstat, musím se změnit.
Každý se mění pro někoho. Feťák chce skončit, kvůli rodině. Kuřák, kvůli svému dítěti. Já chci zničit toho nechutného Sebastiana, kvůli Kurtovi.
Když jsem se na něj díval, vískal ho ve vlasech a dotkl se jeho tváře, věděl jsem, že to dokážu. Dokážu se pro tuhle dokonalou osobu změnit.


Nikola

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kat Kat | Web | 5. října 2012 v 19:10 | Reagovat

Wow! Skvělá kapitola, líbí se mi, jak to vždycky píšeš v první osobě :) a ne ve třetí :)
Doufám že to ještě není konec, protože je to skvělá kapitolovka :D

2 Káťule Káťule | Web | 19. listopadu 2012 v 0:06 | Reagovat

konečně jsem si našla čas přečíst si i tenhle příběh :). Sice miluju hlavně Klaine, ale až ty jsi mi touto povídkou ukázala, že ani Kurtbastian není špatná volba :). Doufám, že tohle není definitivní konec a ještě kousek napíšeš :). Byla by to škoda utnout ten příběh takhle brzo ;)

3 Nikola Nikola | Web | 23. listopadu 2012 v 18:21 | Reagovat

Děkuji moc! No tento příběh jsem tak nějak odložila, když jsem začala psát Ve vteřině. A když se na něj tak obratem koukám, určitě v něm budu pokračovat :P Ale jinak moc děkuji a jsem ráda, že nejsem jediná, kdo přišla na chuť Sebastianovi :D

4 Anka Anka | 4. prosince 2012 v 16:42 | Reagovat

Prosím pokračuj..:333

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama