První pohled - Zamilován

13. srpna 2012 v 18:57 |  ° Navždy spolu (Klaine) °


První pohled - Zamilován

(vypráví Kurt)


"Nemůžu ho nikam pozvat tati, ty to nechápeš... " Řekl Kurt svému otci.
"Ano máš pravdu, nechápu to, možná proto, že nejsem gay, možná proto, že nejsem na romantiku. Vždyť jsi mi ale řekl, že ten Blaine kope za tvůj tým, nebo ne?
"Kope, nekope, on je elita tati, na jejich škole je glee oblíbený, všichni ho mají rádi a navíc nejen, že vypadá jako by právě vystoupil z obrázku, ale také je to hlavní zpěvák ve sboru...!"
"Co jsi vlastně v té škole dělal, Kurte.. " zeptal se táta ustaraně. V jeho očích byla vidět nemohoucnost. Nevěděl, co má dělat, co má říct, nevěděl jak svému synu poradit. Je to vůbec normální? Nikdy netušil, že nebude moct synovi pomoct. Nikdy se necítil tak bezmocný...Bylo mu Kurta líto...
"Byl jsem se podívat co jsou zač, kluci ze sboru mě tam poslali, prý tam zapadnu, mají totiž všechny tamnější kluky za gaye."
"Takže ty jsi tam šel na výzvědy? To nevíš, že je to neslušné Kurte!" Řekl už zvýšeným hlasem táta.
"Ano tati, ale také ze své vlastní zvědavosti, zajímalo mě, jak to vypadá ve chlapecké škole a navíc Blaine i jeho přátelé mi to už odpustili, dokonce mě tam pozvali na kafe. Na jejich škole se totiž nic podobného netoleruje. A nakonec jsem si s Blainem i úžasně popovídal, povzbudil mě, protože on ví jaké to je!..On ví jaké je to být šikanován, jaké je to žít ve strachu, jaké je to být černá ovce. On to taky zažil, konečně jsem našel někoho, kdo mě opravdu chápe, kdo ví jaké to je být vyvrhel...a to, že bude jen můj kamarád mi nevadí, ikdyž ho budu milovat a on mě ne, pořád tu budu mít někoho, s kým si budu moct promluvit.." Kurtovi oči se naplnili slzami...
Jeho táta už nevěděl co říct, došli mu slova a tak svého syna objal. Miloval ho, bylo to to jediné, co mu po jeho ženě zůstalo. Vůbec nezáleželo na tom, jaké je Kurt orientace, jak se obléká, nebo co bude dělat až bude dospělý. Vždy to bude můj syn.Když Kurt vyšel ze třídy, aby si ve své skříňce jako obvykle vyzvedl věci na další hodinu a samozřejmě přesprejoval si svůj pořád stejně dokonalý účes, najednou mu zabrněl mobil. SMS.
"Kdo mi může psát? ..."
Když však sms zprávu otevřel, jeho radosti se nevyrovnalo nic.
"Kuráž ... Blaine"
Ten pocit, že si Blaine na něj vzpoměl v Kurtovi vyvolal obrovské emoce, nemohl se přestat usmívat. Najednou zmizel všechen smutek, všechno trápení, všechny obavy. V sobě měl jen sebe a Blaina. Není to pouhá sms, je to totiž důkaz, že to, co Kurt včera Blainovi říkal, ho zajímalo, že ho poslouchal a naslouchal mu.
Když šel po chodbě, pořád si v duchu opakoval to slovo... "Kuráž, kuráž... Blaine, Blaine,..."Další den si Kurt přivstal a šel do školy dřív. Chtěl mít pro svou výzdobu skříňky klid.Do své skříňky si každý může dát co chce.... Skříňka je na střední takový váš obraz. Skříňka je něco, jako vaše svatině, máte tam své vzory, fotky přátel...
Jako připomenutí Blaina a jeho sms si do skříňky dal Blainovu fotku a z modních časopisů vytrhal písmenka a sestavil slovo KURÁŽ.
Teď ať chce, nebo ne, vždy, když otevře skříňku uvidí to inspirativní slovo a fotku svého vysněného přítele...


Nikola
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 christy christy | Web | 8. března 2013 v 22:59 | Reagovat

Nemužu uvěřit že jsem nekometovala *dává si pořádnou facku*
Okey profackaná :D

2 Bee Bee | Web | 29. června 2013 v 11:49 | Reagovat

Píšeš úžasně tý jo tvoje povídky jsou bezvadný.Už sem na tomhle blogu závislá čučím sem bez přestávky =D=D=D normálně sem se i rozbrečel, když sem četla tuhle kapitolu, jakmile tam bylo ěnco o šikaně vzoměla sem si na sebe sakryš =/ =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama